Адвокат Киев, Юридические услугиНефти нет! Экология, природа, WWF, животные, экотовары
Комментарии на Юрпортале


От: Дми***й
Дата: 24 февраля 2018 [14:34]
Состав судей апелляционного суда Киевской области
На сайте: Апелляционный суд Киевской области Подробнее
От: Наталья
Дата: 23 февраля 2018 [14:25]
Здравствуйте! Когда состоится развод,если "Склад суду" назначен был 21 ноября 2017 года!?Сколько времени еще ждать?
На сайте: Подробнее
От: irinvalery
Дата: 23 февраля 2018 [09:41]
Здравствуйте! Подскажите, является ли квартира, подаренная совершеннолетнему ребёнку, совместным имуществом родителей? То есть, если вдруг встанет вопрос о разделе имущества, ...
На сайте: Подробнее
От: Александр
Дата: 22 февраля 2018 [23:09]
Почему не выполняются судебные решения Вашего суда о назначении пенсий инв 1 кат.2груп.Чернобыльцам 1986г.До каких пор это будет продолжаться!?
На сайте: ООО "Салком" Подробнее
От: Аноним
Дата: 22 февраля 2018 [12:46]
Подскажите пожалуйста какие документы нужны на подачу алиментов,ребенку 15лет на фамилии отца,в браке не были.
На сайте: Ирпенский городской суд Подробнее
От: s.v.gorbach72
Дата: 21 февраля 2018 [10:39]
Добрый день,подскажите реквизиты судового сбора за расторжения брака. Спасибо.
На сайте: Шевченковский Районный Суд Подробнее
От: oleg180710
Дата: 21 февраля 2018 [01:09]
Здравствуйте!30.10.2017 подавал в сад на развод!фамилия Кулиш, подскажите когда будет суд?
На сайте: Дарницкий Районный Суд Подробнее
От: maltin
Дата: 20 февраля 2018 [18:12]
Я пан Мальтін промиває кредит Служба Кредитора, ми є юридичною, зареєстрованою і гарантованою компанією, і надаємо кредити фізичним особам, компаніям, ...
На сайте: Соломенский Районный Суд Подробнее
От: sytniku
Дата: 20 февраля 2018 [12:36]
Доброго дня.Скажіть ,будь-ласка,можливо узнать судьбу моєї скарги? згідно з відомостями офіційного веб-сайту Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та ...
На сайте: Верховный Суд Украины Подробнее
От: Аноним
Дата: 20 февраля 2018 [10:16]
Работа канцелярии
На сайте: Деснянский Районный Суд Подробнее
Загрузить предыдущие сообщения...

База судебных решенийГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.05.10 Справа № 10/185/10

Суддя

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЄД»(69096, м. Запоріжжя, вул. Казкова, 19, код 19267645)

До відповідача фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )

Третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ОП Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації, м. Запоріжжя

Про визнання права власності

Суддя: Алейникова Т. Г.

Представники сторін:

від позивача: Севастьянов Р. Ю., дов. б/н, від 26.04.2010 р.

від відповідача: не з’явився

У судовому засіданні 21.05.2010 р. оголошено вступну та резолютивну частину рішення

Заявлені позовні вимоги про визнання права власності на об’єкти нерухомого майна.

За клопотанням представників сторін судовий розгляд справи проводився без застосування технічних засобів фіксації судового процесу.

Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав викладених в позовній заяві, суду пояснив наступне.

15 березня між ним та відповідачем був укладений договір оренди об’єктів нерухомого майна, за умовами якого позивач передав у користування відповідачу торгівельний павільйон (літ. А), за адресою: АДРЕСА_2

Згідно п. 1.2 Договору оренди, об’єкт оренди є нерухомим майном, право власності на яке має Орендодавець.

04 квітня 2010 року відповідач звернувся до позивача з листом у якому просив розірвати договір оренди, посилаючись на порушення позивачем п. 1.2 Договору, а саме на те що, позивач не є власником об’єкта оренди і об’єкт оренди не є об’єктом нерухомого майна.

У зв’язку з тим, що відповідачем не визнається право власності позивача, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

У судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги, надавши суду оновлений технічний паспорт на об’єкти, рекомендований лист ОП «ЗМБТІ»від 07.05.2010 року про присвоєння адреси та технічний висновок ТОВ «Настрой».

Відповідач у судове засідання не з’явився, однак надіслав суду заяву, у якій позовні вимоги визнав, просив суд розглянути справу без його присутності.

Розглянувши наявні матеріали справи та надані оригінали документів у їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

15 березня 2010 року між ТОВ «ВЄД»та ФОП ОСОБА_1 було укладено договір оренди нерухомого майна (надалі Договір), відповідно до умов якого Орендодавець передав, а Орендар прийняв в користування об’єкт нерухомого майна літ. „А” площею 16,7 кв.м, внутрішньою площею 14.4 кв.м., який розташований на території ринку за адресою: АДРЕСА_2

Згідно п. 1.2 Договору оренди, об’єкт оренди є нерухомим майном, право власності на яке має Орендодавець.

04 квітня 2010 року відповідач направив до позивача листа у якому просив розірвати договір оренди, посилаючись на порушення позивачем п. 1.2 Договору, а саме на відсутність у позивача права власності на об’єкт оренди та на те, що об’єкт оренди не є об’єктом нерухомого майна.

Оскільки відповідачем не визнається право власності позивача, позивач звернувся до суду з позовом про визнання права власності.

Дослідивши зібрані у справі докази, вивчивши обставини справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Об’єкт оренди літ. «А»знаходиться у складі об’єктів: павільйон торговельний (літ. А), площею 14,4 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. Б), загальною площею всіх приміщень 159,3 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. В), загальною площею всіх приміщень 257,3 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. Г) , загальною площею всіх приміщень 250,2 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. Д), загальною площею всіх приміщень 247,4 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. Е), загальною площею 206,0 кв.м., м’ясо-рибний павільйон (літ. З), загальною площею всіх приміщень 91,1 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. И), загальною площею всіх приміщень 232,0 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. К), загальною площею всіх приміщень 277,0 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. Л), загальною площею всіх приміщень 325,2 кв.м., торговельний павільйон (літ. У-2), загальною площею всіх приміщень 137,6 кв.м., павільйон торговельний (літ. Ф), загальною площею всіх приміщень 184,1 кв.м., будівля вбиральня (літ. ш), загальною площею всіх приміщень 19,7 кв.м., розташовані за адресою: АДРЕСА_2

Зазначені об’єкти знаходяться на земельній ділянці за адресою м. Запоріжжя, вул. Хортицьке шосе, 44-а, яка була надана позивачу у користування на підставі рішення Запорізької міської ради від 27.01.2000 року № 36/14, про що був укладений нотаріально посвідчений договір оренди земельної ділянки від 13.04.2000 року.

09 липня 2009 року договір оренди земельної ділянки було переукладено строком на п’ять років на підставі рішення Запорізької міської ради від 21.01.2009 року № 49.

Розпорядженням голови Хортицької районної адміністрації від 19.05.2006 року № 946р торгівельним павільйонам літери А, Б, В, Г, Д, Е, З, И, К, Л; будівлі вбиральні літера Ж, кіоскам літери М, Н, О, П, Р, С, Т; трансформаторній підстанції літера Х товариства з обмеженою відповідальністю «ВЄД», присвоєно поштову адресу: АДРЕСА_2

Зазначені об’єкти були побудовані позивачем з метою зайняття торгівельною діяльністю та введені в експлуатацію у встановленому законом порядку, що підтверджується Актом державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, затвердженого розпорядженням міського голови від 06.06.2007 року № 512р.

Об’єктам нерухомого майна, а саме: торговельний павільйон (літ. У-2), загальною площею всіх приміщень 137,6 кв.м., павільйон торговельний (літ. Ф), загальною площею всіх приміщень 184,1 кв.м., будівля вбиральня (літ. ш), загальною площею всіх приміщень 19,7 кв.м., не присвоєна адреса: м. Запоріжжя, вул. Хортицьке шосе, 46, але вони розташовані разом з іншими об’єктами за адресою: вул. Хортицьке шосе, 46. Тому рекомендованим листом „Орендного підприємства „Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації” № 5809 від 07.05.2010 р. пропонується присвоїти торговельним павільйонам літ. А, Б, В, Г, Д, Е, З, И, К, Л, Ф, У-2, будівлі вбиральні літ. ш, поштову адресу: м. Запоріжжя, Хортицьке шосе, 46.

Технічним висновком ТОВ «Настрой»(ліцензія на будівельну діяльність серії АВ № 459320 від 30.03.2009 року), підтверджено, що об’єкти, на які позивач просить визнати право власності є капітальними спорудами у зв’язку з наявністю фундаменту і проектної документації. Стан конструкцій споруд задовільний, пошкодження та деформації відсутні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачем доведений факт того, що збудовані об’єкти є об’єктами нерухомого майна.

Згідно ч. 1 ст. 181 ЦК України, до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Відповідно до ч. 2 ст. 331 ЦК України, право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.

Відповідність зазначених об’єктів будівельним та санітарним нормам підтверджено актом введення об’єктів в експлуатацію, а також технічним висновком.

Згідно ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Суд вважає, що відповідно до предмету спору, позивачем вірно обрано спосіб захисту права власності.

Оскільки право власності не визнається відповідачем, то на умовах ст. 392 ЦК України, воно підлягає захисту.

Державне мито за заявою позивача відноситься на позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

1 . Позов задовольнити.

2 . Визнати об’єктами нерухомого майна павільйон торговельний (літ. А), площею 14,4 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. Б), загальною площею всіх приміщень 159,3 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. В), загальною площею всіх приміщень 257,3 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. Г) , загальною площею всіх приміщень 250,2 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. Д), загальною площею всіх приміщень 247,4 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. Е), загальною площею 206,0 кв.м., м’ясо-рибний павільйон (літ. З), загальною площею всіх приміщень 91,1 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. И), загальною площею всіх приміщень 232,0 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. К), загальною площею всіх приміщень 277,0 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. Л), загальною площею всіх приміщень 325,2 кв.м., торговельний павільйон (літ. У-2), загальною площею всіх приміщень 137,6 кв.м., павільйон торговельний (літ. Ф), загальною площею всіх приміщень 184,1 кв.м., будівля вбиральні (літ. ш), загальною площею всіх приміщень 19,7 кв.м., які розташовані за адресою: АДРЕСА_2

3. Визнати за товариством з обмеженою відповідальністю «ВЄД»(69096, м. Запоріжжя, вул. Казкова, 19, код ЄДРПОУ 19267645) право власності на об’єкти нерухомого майна: павільйон торговельний (літ. А), площею 14,4 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. Б), загальною площею всіх приміщень 159,3 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. В), загальною площею всіх приміщень 257,3 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. Г) , загальною площею всіх приміщень 250,2 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. Д), загальною площею всіх приміщень 247,4 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. Е), загальною площею 206,0 кв.м., м’ясо-рибний павільйон (літ. З), загальною площею всіх приміщень 91,1 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. И), загальною площею всіх приміщень 232,0 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. К), загальною площею всіх приміщень 277,0 кв.м., павільйон промислових товарів (літ. Л), загальною площею всіх приміщень 325,2 кв.м., торговельний павільйон (літ. У-2), загальною площею всіх приміщень 137,6 кв.м., павільйон торговельний (літ. Ф), загальною площею всіх приміщень 184,1 кв.м., будівля вбиральні (літ. ш), загальною площею всіх приміщень 19,7 кв.м., які розташовані за адресою: АДРЕСА_2

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підпису.

Рішення оформлене і підписане згідно із вимогами ст. 84 ГПК України 21.05.2010 р.


Суддя Алейникова Т. Г.

Постановления суда:


№ 2а-192/10/0701; № 13/109/10; № 2а-196/10/0701; № 2а-197/10/0701; № 2о-55/10; № 3-72410; № 6/539/07; № 10/122/10; № 3-756/10; № 3-780/10; № 8/84/10; № 3-781/10; № 5-96/10; № 10/166/10; № 6/68/10; № 15/210/09; № 1п-37/10; № 2-1047/10; № 26/147/10; № 04/30; № 2-712/10; № 2-824/10; № 2-832/10; № 26/138/10; № 15/61/10;