Адвокат Киев, Юридические услугиАдвокат Киев, Юридические услуги
Комментарии на Юрпортале


От: Дми***й
Дата: 24 февраля 2018 [14:34]
Состав судей апелляционного суда Киевской области
На сайте: Апелляционный суд Киевской области Подробнее
От: Наталья
Дата: 23 февраля 2018 [14:25]
Здравствуйте! Когда состоится развод,если "Склад суду" назначен был 21 ноября 2017 года!?Сколько времени еще ждать?
На сайте: Подробнее
От: irinvalery
Дата: 23 февраля 2018 [09:41]
Здравствуйте! Подскажите, является ли квартира, подаренная совершеннолетнему ребёнку, совместным имуществом родителей? То есть, если вдруг встанет вопрос о разделе имущества, ...
На сайте: Подробнее
От: Александр
Дата: 22 февраля 2018 [23:09]
Почему не выполняются судебные решения Вашего суда о назначении пенсий инв 1 кат.2груп.Чернобыльцам 1986г.До каких пор это будет продолжаться!?
На сайте: ООО "Салком" Подробнее
От: Аноним
Дата: 22 февраля 2018 [12:46]
Подскажите пожалуйста какие документы нужны на подачу алиментов,ребенку 15лет на фамилии отца,в браке не были.
На сайте: Ирпенский городской суд Подробнее
От: s.v.gorbach72
Дата: 21 февраля 2018 [10:39]
Добрый день,подскажите реквизиты судового сбора за расторжения брака. Спасибо.
На сайте: Шевченковский Районный Суд Подробнее
От: oleg180710
Дата: 21 февраля 2018 [01:09]
Здравствуйте!30.10.2017 подавал в сад на развод!фамилия Кулиш, подскажите когда будет суд?
На сайте: Дарницкий Районный Суд Подробнее
От: maltin
Дата: 20 февраля 2018 [18:12]
Я пан Мальтін промиває кредит Служба Кредитора, ми є юридичною, зареєстрованою і гарантованою компанією, і надаємо кредити фізичним особам, компаніям, ...
На сайте: Соломенский Районный Суд Подробнее
От: sytniku
Дата: 20 февраля 2018 [12:36]
Доброго дня.Скажіть ,будь-ласка,можливо узнать судьбу моєї скарги? згідно з відомостями офіційного веб-сайту Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та ...
На сайте: Верховный Суд Украины Подробнее
От: Аноним
Дата: 20 февраля 2018 [10:16]
Работа канцелярии
На сайте: Деснянский Районный Суд Подробнее
Загрузить предыдущие сообщения...

База судебных решений
Справа №2-504/09Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И24 червня 2009 року Кіровський районний суд міста Кіровограда в складі:


головуючого судді Галагана О.В.,

при секретарі Бібіковій Г.С.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Обласного територіального центру екстреної медичної допомоги в м. Кіровограді про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку, суд –


ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до обласного територіального центру екстреної медичної допомоги в м. Кіровограді в якому просила поновити її на посаді лікаря-стажиста по спеціалізації «з медицини невідкладних станів» та стягнути кошти за період вимушеного прогулу.

На обґрунтування позовних вимог зазначала, що 21.08.2008 р. за наказом обласного територіального центру екстреної медичної допомоги (далі ОТЦЕМД) № 64-о позивач була звільнена із посади лікаря-стажиста по ст.40 п.2 КЗпП України «Виявлення невідповідальності працівника займаній посаді».

Підставою звільнення стало те, що позивачу, як лікарю-стажисту двічі виділялись путівки обласним управлінням здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації (далі УОЗ) в Київську медичну академію післядипломної освіти на курси «з медицини невідкладних станів», які вона не відвідала.

Вказувала , що в жовтні 2005 р. головним лікарем їй було запропоновано одномісячні курси в м. Києві, але за власний рахунок, на що позивач в доповідній пояснила, що не має такої змоги із-зі сімейного та матеріального стану. Пізніше з’ясувалось, що її письмове пояснення зникло і мотивується простою відмовою.

В подальшому головний лікар, пропонуючи посаду завідуючої відділенням ЕМД, також відговорив від поїздки на курси /враховуючи її стаж та сумлінну працю/.

Для отримання необхідної спеціалізації, ще працюючи в ОТЦЕМД нею було оформлено заявку на проходження курсів по спеціалізації «з медицини невідкладних станів» в Харківській медичній академії», що відбудуться з 5.01.2009 р., але позивача було звільнено.

При звільненні позивачу не було запропоновано іншої роботи, як вимагає КЗпП України. Також, не була присутня на загальних профспілкових зборах ОТЦЕМД 20.08.2008року, оскільки дізнавшись, що в порядок денний включено питання щодо її звільнення, через хвилювання покинула збори.

Вважає звільненні незаконним, оскільки проходження курсів не пройшла по вині адміністрації. Просила позовні вимоги задовольнити.

В судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.


Представник позивача підтримав позовні вимоги, вказав що надасть письмові уточнення до позову щодо здійснення донарахування відповідачем заробітної плати за період з 13.12.2007року по 22.04.2008року (перебування позивача на посаді завідуючої відділенням) та стягнення моральної шкоди у розмірі 5000грн.(а.с.157), однак в наступні судові засідання зазначені уточнення не надав.
Представник відповідача проти позову заперечив, зазначав, що звільнення позивача відбулось на підставі норм чинного законодавства, підстави звільнення неодноразово перевірялись контролюючими органами і порушень при звільненні з роботи ОСОБА_1. виявлено не було.

Вказував, що лікар ОСОБА_1 зарахована наказом по ОТЦЕМД від 22.10.2004р. за № 32-0, всупереч вимог нормативно-правових актів МОЗ України, на посаду 0,5 ст. лікаря-методиста і 0,5 ст. лікаря-статистика з 01.11.2004р., без наявності лікарської спеціальності "Організація і управління охороною здоров’я, а через місяць по вказівці начальника УОЗ ОДА ОСОБА_2., лікар ОСОБА_1, також всупереч вимог нормативно-правових актів МОЗ України, наказом по ОТЦЕМД від 10.12.2004р. за № 35-0 з 13.12.2004р. без наявності лікарської спеціальності "Медицина невідкладних станів" переведена на посаду завідуючої відділом екстреної медичної допомоги.

В жовтні 2005р. ОСОБА_1 обласним управлінням охорони здоров’я було виділено путівку на курси в Київську медичну академію післядипломної освіти ім. П.Л. Шупіка, від якої вона категорично відмовилась, мотивуючи переходом на іншу роботу по сприянню обласного управління охорони здоров'я (заступника начальника УОЗ ОДА Горбенко Н.І.) в присутності колективу, а не з причини її твердження, що курси необхідно проходити за власний рахунок, що не відповідає дійсності, оскільки згідно лицевого рахунку бухгалтерією ОТЦЕМД видана заробітна плата за вересень 2005року в розмірі 488грн. 44коп., а аванс відповідно складеного кошторису витрат на відрядження в сумі 450грн., які мались на рахунку відповідача в банку не отримувались із-за відмови ОСОБА_1. їхати на курси.

Після відмови від поїздки на курси спеціалізації, досконально вивчивши питання про зарахування лікаря ОСОБА_1. на посаду завідуючої відділом екстреної медичної допомоги, враховуючи неспроможність забезпечити нею в подальшому виконання функцій завідуючої відділом 16.05.06р. листом за № 88, представник відповідача ОСОБА_3, як головний лікар, звернувся до начальника управління охорони здоров’я ОДА, яким листом від 24.05.06р. № 2063-04 зобов'язав ОСОБА_3 перевести ОСОБА_1 на посаду лікаря-стажиста за спеціальністю "медицина невідкладних станів" з обов'язковим послідуючим направленням на курси спеціалізації за спеціальністю "медицина невідкладних станів", що і було ним виконано наказом по ОТЦЕМД за № 37-0 від 02.06.06р.

При перебуванні на посаді лікаря-стажиста ОСОБА_1 продовжувала категорично відмовлятися виконувати будь-які функції, в зв'язку з чим наказом по ОТЦЕМД від 13.06.06р. № 39-0 ОСОБА_1 винесена догана, що заперечує про її сумлінну працю, як вказано ОСОБА_1 в позовній заяві.

Обласним УОЗ ОДА ОСОБА_1 в вересні 2007року повторно представлена путівка в національну медичну академію післядипломної освіти ім. П.Л. Щупика на курси "Спеціалізація з медицини невідкладних станів" з 01.10 по 31.12.2007р., від якої ОСОБА_1 знову категорично відмовилась, продовжуючи стверджувати про свій перехід на роботу лікарем-терапевтом в 1-у міську лікарню м. Кіровограда по сприянню обласного УОЗ ОДА.

ОСОБА_1 наказом по ОТЦЕМД від 22.04.2008р. № 39-о повторно рекомендовано пройти стажування на базі інституту удосконалення лікарів по спеціальності "лікар по спеціальності з медицини невідкладних станів" та попереджено, що на випадок відмови її від проходження відповідних курсів, остання підлягає звільненню з посади на підставі ст.40 п.2 КЗпП України. Однак, ОСОБА_1 не виявила бажання проходити спеціалізацію в інституті післядипломної освіти, про що засвідчує відсутність її заяви.

Згідно наказу МОЗ України від 19.12.97р. № 359 Про подальше удосконалення атестації лікарів, атестація лікарів проводиться на їх бажання. Працівник, який не має права провадити лікарську діяльність через відмову пройти стажування з наступною атестацією, може бути звільнений з обіймаємої посади. Керівник закладу охорони здоров'я, який порушуючи вимоги вищеназваного наказу, переводить працівника на посаду лікаря будь-якої спеціальності без проходження стажування та атестації, несе відповідальність за переплату заробітної плати в установленому чинним законодавством порядку.

Так, що керівник закладу не може позволити собі дії (тобто, не направляти на курси стажування), які можуть привести до звільнення його з посади.


Згідно наказу МОЗ України № 117 від 29.03.2002р. стажист в закладі може виконувати лікарську роботу тільки під керівництвом лікаря-керівника відповідної лікарської спеціальності. Оскільки в ОТЦЕМД взагалі відсутній спеціаліст з питань медицини невідкладних станів, то ОСОБА_1 будучи стажистом з питань невідкладних станів ніяких лікарських функцій не мала-права виконувати і не виконувала.

Тому виконуючи вимоги :

- Наказу МОЗ України від 23.02.2000р. № 33 "Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я": - "Посаду завідуючого відділом екстреної медичної допомоги може займати лише лікар з медицини невідкладних станів",

- Наказу МОЗ України від 17.03.1993р. № 48 "Лікар, який не працює більше трьох років за конкретною лікарською спеціальністю, не може займатись лікарською діяльністю з цієї спеціальності і повинен бути направлений на стажування",

- Наказу МОЗ України від 19.12.1997р. № 395 п.2.1. "Особа, яка не працювала більше трьох років за конкретною лікарською спеціальністю, не може займатися лікарською діяльністю з цієї спеціальності без попереднього проходження стажування у порядку, передбаченому наказом МОЗ України від 17.03.93р. № 48,

- Наказу МОЗ України № 117 від 29.03.2002р. "Лікар-стажист здійснює роботу щодо відповідної лікарської спеціальності згідно з вимогами кваліфікаційної характеристики під керівництвом лікаря-керівника".


Адміністрація ОТЦЕМД звернулась з клопотанням до профспілкової організації дати згоду на звільнення з посади лікаря-стажиста ОСОБА_1. по ст. 40 п .2 КЗпП України. Профорганізатором з участю всіх членів профспілки закладу на зборах 20.08.2008р. голосами всіх членів профспілки дана згода на звільнення ОСОБА_1. з посади лікаря-стажиста по ст.40 п.2 КЗпП України.

Враховуючи вищенаведене, наказом по ОТЦЕМД лікар-стажист ОСОБА_1 звільнена з посади лікаря-стажиста по ст.40 п.2 КЗпП України з 21 серпня 2008р. "Виявлення невідповідності працівника займаній посаді".

При звільненні з роботи іншу посаду ОСОБА_1 не пропонувалось, так як згідно наказу МОЗ України від 17.03.1993р. за № 48 п.1 "Лікар, який не працює більше трьох років за конкретною лікарською спеціальністю, не може займатись лікарською діяльністю з цієї спеціальності і повинен бути направлений на стажування", а працевлаштувати на посаду середнього медичного працівника не має можливості у зв’язку з відсутністю вакантних посад.

Також, на доводи позивача щодо проходження нею курсів по підвищенню кваліфікації, які відбулися на базі Харківської медичної академії у період з 05.06.2008року по 08.07.2008року, вказував, що проходження курсів ТУ «Планування та організація медичного заб6езпечення населення у НС» не дають права позивачу займати посаду лікаря з медицини невідкладних станів, про що свідчить відповідь ректора Харківської медичної академії післядипломної освіти, (а.с.206), а відтак працювати в ОТЦЕМД. Про дану обставину було відомо позивачу, оскільки надання путівки про направлення на зазначені курси відбулося по її заяві. Чинним законодавством не передбачена відмова від направлення на подібні курси. Вже після звільнення, на курси 5.01.2009року позивач за спеціальністю "медицина невідкладних станів" не їздила.

На підставі зазначеного просив у задоволенні позову відмовити.


Заслухавши позивача, її представника, представника відповідача, заслухавши свідків, дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.


Встановлено, що наказом в.о. головного лікаря ОТЦЕМД Шпаком О.П. від 22.10.2004року № 32-о ОСОБА_1 прийнято на посаду 0,5 ставки лікаря методиста та 0,5 ставки лікаря статистика з окладом згідно штатного розпису з 01.11.2004року(а.с.16).

Наказом в.о. головного лікаря ОТЦЕМД від 10.12.2004року № 35-о ОСОБА_1 з 13.12.2004року переведено на посаду завідуючої відділенням ОТЦЕМД з оплатою згідно до штатного розпису, звільнивши її з посади 0,5 ставки лікаря методиста та 0,5 ставки лікаря статистика(а.с.17).

Згідно до листа начальника УОЗ від 24.05.2006року № 2063-04 головному лікарю ОТЦЕМД запропоновано перевести ОСОБА_1 на посаду лікаря стажиста, із-за невідповідності займаній посаді з обов’язковим послідуючим направленням на курси спеціалізації за спеціальністю «медицина невідкладних станів», аналогічний по змісту лист від 31.07.2006року №2884-04 був надісланий позивачу на її звернення до начальника УОЗ з роз’ясненням права оскарження винесеної їй догани(т.1 а.с.22, 148,149, т.2а.с.46).

Відповідно до наказу головного лікаря від 02.06.2006року №37-о позивача переведено на посаду лікаря стажиста відділу виїзної екстреної медичної допомоги за спеціальністю «Медицина невідкладних станів».

Наказом головного лікаря від 11.12.2007року №120 ОСОБА_1 переведено на посаду завідуючої відділенням екстреної медичної допомоги з 13.12.2007року.

Наказом від 22.04.2008р.№38-о ОСОБА_1 переведено на посаду лікаря стажиста відділу екстреної медичної допомоги.

Загальними профспілковими зборами 20.08.2008року дано згоду на звільнення ОСОБА_1. з посади лікаря стажиста(а.с.39-44).

Наказом від 21.08.2008року №64-0 ОСОБА_1 лікаря-стажиста з врахуванням вимог наказу МОЗ України від 17.03.1993року №48 та згоду загальних профспілкових зборів від 20.08.2008року звільнено з посади лікаря стажиста по п.2 ст.40 КЗПП України «виявлення невідповідності працівника займаній посаді» з 21.08.2008року(а.с.34,35).


Відповідно до акту перевірки №11-01-053/1017 здійсненої територіальною державною інспекцією праці у Кіровоградській області в Кіровоградському обласному центрі екстреної медичної допомоги виявлено ряд порушень законодавства щодо прийняття та переведення на інші посади ОСОБА_1. за наслідками якої на головного лікаря ОТЦЕМД було винесено протокол про адміністративне правопорушення(а.с.45-47, 49-54).

Так, призначення на посаду ОСОБА_1 за наказом в.о. головного лікаря ОТЦЕМД від 10.12.2004року № 35-о проведено в порушення вимог п. 2.1 „Положення про порядок проведення атестації лікарів” затвердженого наказом Міністерства охорони здоров”я України від 19.12.97 №359. На момент призначення ОСОБА_1 мала ІІ кваліфікаційну категорія за спеціальністю „терапія”( наказ Управління охорони здоров”я Кіровоградської ОДА від 24.12.-1 №662-04), в той час як відповідно до „Переліку лікарських посад у закладах охорони здоров’я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров”я України від 28.10.02 №385 лікар – статистик та лікар – методист повинен мати лікарську спеціальність „організація та управління охороною здоров’я”.

Переведення ОСОБА_1. наказом від 10.12.2004року № 35-о з 13.12.2004року на посаду завідуючої відділенням ОТЦЕМД проведено з порушенням вимог п.2.1 вищезазначеного наказу МОЗ України від 19.12.97 №359. Відповідно до наказу МОЗ України від 28.10.2002 року №385 лікар відділу екстреної медичної допомоги повинен мати лікарську спеціальність «медицина невідкладних станів».

Перевіркою були зафіксовані інші порушення про призначення та переведення позивача на інші посади відповідачем по ОТЦЕМД.


Що стосується направлення позивача на навчання, то відповідно до постанови КМУ від 28.06.1997р. №695 «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва, оплата проїзду працівників, які направляються на навчання з відривом від виробництва, проводиться за місцем основної роботи.

Так, в жовтні 2005р. ОСОБА_1 обласним управлінням охорони здоров’я було виділено путівку на курси в Київську медичну академію післядипломної освіти ім. П.Л. Щупика. Як вказала позивач поїхати на дані курси не мала можливості через відсутність коштів на відрядження, на підтвердження чого посилалась на лист отриманий на запит суду від управління охорони здоров’я в якому зазначено, що у кошторисі на відрядні витрати у четвертому кварталі 2005року не були передбачені та надала розписи асигнувань ОТЦЕМД у 2005році та корегування видатків на протязі 2005року(т.2 а.с.1, 26-28).

Заперечуючи проти доводів позивача відповідач зазначав, що кошти на відрядження пов’язані з навчанням плануються не на початку року, а робиться запит на їх отримання безпосередньо після виділення відповідної путівки. І такі кошти були отримані на рахунок ОТЦЕМД про що також свідчить уточнений план ОТЦЕМД станом на 31.12.2005року.

Судом встановлено, що дійсно на початок 2005року було заплановано 600грн., а на кінець року вказана сума була збільшена до 1027грн. Тобто, протягом року відбувається корегування коштів на відрядження в залежності від потреб. Таким чином, доводи позивача про відсутність коштів на відрядження не знайшли підтвердження під час розгляду справи.

Згідно путівки №10д наданої обласним управлінням здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації ОСОБА_1 направлялась в Київську національну медичну академію ім. П.Л.Щупика на навчання з спеціалізації медицина невідкладних станів з 01.10.до 31.12.2007року.

Як зазначала позивач поїхати на навчання не мала змоги в зв’язку з перебуванням у плановій відпустці. Заперечуючи проти доводів позивача, відповідач зазначав, що відпустку ОСОБА_1 було надано з 20.08.2007року по 20.09.2007року включно(т.2 а.с.24,25). Тобто, доводи позивача про неможливість поїхати на навчання в зв’язку з перебуванням у відпустці не знайшли підтвердження під час розгляду справи.

Згідно путівки № 6859 ОСОБА_1 була направлена на цикл ТУ «Планування та організація медичного заб6езпечення населення у НС» з 05.06.2008р. по 08.07.2008р. до Харківської медичної академії післядипломної освіти та по закінченню тематичного удосконалення отримала посвідчення про проходження підвищення кваліфікації (а.с.37,38). Згідно до листа ректора Харківської медичної академії післядипломної освіти, навчання на циклі ТУ не дає права на зайняття посади(а.с.206).


Відповідно до ч.2 ст. 40 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у випадку виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров'я, які перешкоджають продовженню даної роботи.

Відповідно до Наказу МОЗ України № 117 від 29.03.2002р. "Лікар-стажист здійснює роботу щодо відповідної лікарської спеціальності згідно з вимогами кваліфікаційної характеристики під керівництвом лікаря-керівника".

Відповідно довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я від 29.03.2002року №117 лікар-стажист повинен мати вищу освіту за напрямом підготовки «Медицина». Спеціалізацію за певною спеціальністю медичного профілю, що також зазначено в переліку лікарських посад у закладах охорони здоров’я, затверджених наказом МОЗ України (а.с.26,29).

Згідно до Пололоження про порядок направлення на стажування лікарів, які не працювали за спеціальністю більше трьох років, і про порядок їх наступного допуску до лікарської діяльності, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України 17.03.1993року за №48, лікар який не працює більше трьох років за конкретною лікарською спеціальністю, не може займатись лікарською з цієї спеціальності і повинен бути направлений на стажування.

Таким чином на підставі вищевикладеного суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог, оскільки достеменно встановлено, що позивач не мала права продовжувати працювати в кіровоградському Обласному територіальному центрі екстреної медичної допомоги без направлення на стажування та ОСОБА_1 Т.О не могло бути запропоновано іншу посаду за відсутності такової.

Суд відмовляє в розгляді інших вимог позивача зазначених під час розгляду справи, оскільки не були подані до суду належним чином оформленими.

Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються КЗпП України , Наказом МОЗ України від 23.02.2000р. № 33 "Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я", Наказом МОЗ України від 17.03.1993р. № 48, Наказом МОЗ України від 19.12.1997р. № 395, Наказом МОЗ України № 117 від 29.03.2002р.

На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України суд,,
ВИРІШИВ:


В задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 — денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.


Суддя Кіровського районного

суду м. Кіровограда підпис Галаган О.В.


Згідно оригіналу :Суддя Кіровського районного

суду м. Кіровограда Галаган О.В.

Постановления суда:


№ ; № ; № ; № 2а-1198/09; № 2а-1458 /09; № 2-314/2009; № 2-316/2009; № 2-316/2009; № 2-320 /2009; № 2-321/2009; № 2-322/2009; № 2-327/2009; № 2-328/2009; № 2-328/09; № 2-329 /2009; № 2-335/2009; № 2-336/2009; № 2-339/2009; № 2-340/2009; № 1-33-09; № 2-223-09; № 2-3537; № 1-39/08; № 2-2838/08; № 3-431;