Адвокат Киев, Юридические услугиАдвокат Киев, Юридические услуги
Комментарии на Юрпортале


От: alan123
Дата: 1 февраля 2015 [16:23]
Добрый день. Подскажите пожалуйста когда будет суд или номер дела. ДТП было 15 января 2015 года. Виновник ДТП Гартик Антон ...
На сайте: Голосеевский Районный Суд Подробнее
От: Аноним
Дата: 1 февраля 2015 [16:21]
Добрый день. Подскажите пожалуйста когда будет суд или номер дела. ДТП было 15 января 2015 года. Виновник ДТП Гартик ...
На сайте: Голосеевский Районный Суд Подробнее
От: Аноним
Дата: 1 февраля 2015 [14:46]
справи призначени до розгляду в ирпенском районном суде в 2015г
На сайте: Ирпенский городской суд Подробнее
От: Любовь
Дата: 1 февраля 2015 [13:20]
как правильно составить иск в суд повторно на элементы, о взыскания долга с должника,
На сайте: Днепровский Районный Суд Подробнее
От: farbey
Дата: 31 января 2015 [15:17]
Добрый день!Сотрудники ГАИ забрали права 10.10.2014, сказали,чтобы ждал повестку в суд.Повестки не было.Сегодня 31.01.2015 в гаи г.Борисполь ответили,что суд постановил ...
На сайте: Бориспольский горрайонный суд Подробнее
От: 300abc
Дата: 30 января 2015 [23:10]
підкажіть ,будь ласка, якщо жінка перебуває в декреті (має одну дитину)і хоче розлучитися,а чоловік не дає розлучення, які документи потрібно ...
На сайте: Ирпенский городской суд Подробнее
От: ***slana
Дата: 30 января 2015 [22:31]
и в какие дни?
На сайте: Голосеевский Районный Суд Подробнее
От: ***slana
Дата: 30 января 2015 [22:30]
а со скольки работает архив голосеевского суда, чтобы взять справку "вирок"
На сайте: Голосеевский Районный Суд Подробнее
От: nik7777pn1
Дата: 30 января 2015 [16:41]
Можно ли обвинить человека в педофилии,если проведенная психологическая экспертиза доказала,что у человека отсутствует сексуальная дезориентация,следов физического контакта подозреваемого и потерпевшего ...
На сайте: Подробнее
От: Lysikkkk
Дата: 30 января 2015 [15:47]
Здраствуйте, скажите хочу подать на развод(есть один ребенок) возможно ли без суда, если нет, какие нужно иметь документы при себе???как ...
На сайте: Ирпенский городской суд Подробнее
Загрузить предыдущие сообщения...

База судебных решенийСправа № 2-679, 2010р.

РІШЕННЯ

И М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 березня 2010 р. м. Саки

Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:

Головуючого судді: О.В. Копичинського

При секретарі: Є.Ф. Кузьменко

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 і Сакської міської ради АР Крим про визнання протиправною відмову у погодженні акту про встановлення в натурі границь земельної ділянки та про спонуку суб’єкта владних повноважень виконати певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання протиправною відмову у погодженні акту про встановлення в натурі границь земельної ділянки №14 по вул. Сонячній м. Саки АРК. для будівництва та обслуговування жилого будинку та до Сакської міськради АРК. про спонуку затвердити технічну документацію по землеустрою для складання документів по оформленню права власності на цю земельну ділянку без погодження із суміжним землекористувачем ОСОБА_2 ОСОБА_3 про встановлення і погодження в натурі границь земельної ділянки.

Позов мотивований тим, що рішенням 29 сесії 5 скликання Сакської міськради АРК. від 17.06.08р. №43/2 йому було надано дозвіл на розробку технічної документації по землеустрою для складання документів по оформленню права власності на зазначену земельну ділянку. Згідно укладеного договору ТОВ «Ювента» виготовило йому цю документацію, до складу якої входить акт погодження меж земельної ділянки з суміжними землекористувачами. Цей акт підписали всі його суміжні землекористувачі за винятком ОСОБА_2 У зв’язку з цим Сакська міськрада АРК. не приймає до розгляду і затвердження технічну документацію по землеустрою для складання документів по оформленню права власності на земельну ділянку.

Ця відмова ОСОБА_2 підписати акт погодження меж земельної ділянки є безпідставною тому, що мотивована лише бажанням оформити за собою право власності на цю додаткову земельну ділянку.

У судовому засіданні позивав підтримав позовні вимоги, які просив задовольнити.

Представник Сакської міськради АРК. в судове засідання не звився з поважних причин і направив до суду заяву, в які просив суд розглянути справу у його відсутність і ухвалити судове рішення по справі відповідно до вимог чинного законодавства.

Відповідачка ОСОБА_2, яка про час і місце судового засідання повідомлялася належним чином, що підтверджується телеграмою про отримання виклику до суду а.с.38,39,42, і поясненнями свідка ОСОБА_3, в судове засідання не з’явилася, причину неявки суду не повідомила.

Заслухавши пояснення позивача, допитавши свідків, вивчивши і дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

З пояснень позивача і матеріалів справи судом встановлено, що рішенням 29 сесії 5 скликання Сакської міськради АРК. від 17.06.08р. №43/2 позивачу було надано дозвіл на розробку технічної документації по землеустрою для складання документів по оформленню права власності на земельну ділянку №14 по вул. Сонячній м. Саки АРК. для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарсько-побутових будівель, а.с.5.

У виконання цього рішення і на підставі укладеного договору ТОВ «Ювента» зробило проект землеустрою цієї земельної ділянки, а.с.6.

Відповідно до вимог ст.198 ЗК України цей проект містить акт встановлення в натурі границь земельної ділянки №14 по вул. Сонячній м. Саки АРК. і узгодження її меж із суміжними землекористувачами від 17.10.08р., а.с.19.

Одним з них є ОСОБА_2, які є користувачем земельної ділянки №12 по вул. Сонячній м. Саки.

Але вона відмовилася підписати цей акт.

Перевіряючи обґрунтованість зазначених дій відповідачки, суд дійшов наступного.

З пояснень позивача і матеріалів справи, а.с.7-24, судом встановлено, що під час виготовлення ТОВ «Ювента» проекту землеустрою земельної ділянки №14 по вул. Сонячній м. Саки АРК. не було виявлено жодних порушень прав суміжних землекористувачів.

Також судом встановлено, що на засіданні постійно діючої комісії по вирішенню земельних спорів Сакської міськради АРК. було розглянуто звернення позивача щодо відмови ОСОБА_2 підписати акт погодження позивачу меж земельної ділянки, за розглядом якого комісія не знайшла порушень прав суміжного користувача ОСОБА_2

Свідок ОСОБА_4 пояснила, що свою відмову підписати акт погодження меж земельної ділянки №14 по вул. Сонячній м. Саки АРК. ОСОБА_2 пояснила тим, що бажає оформити за собою право власності на цю земельну ділянку тому, що невеликий розмір її земельної ділянки №12 не дозволяє їй розмістити всі об’єкти нерухомості, у зв’язку з чим, їй потрібна додаткова земля.

Відповідачка не надала суду доказів тому, що у разі погодження позивачу меж його земельної ділянки, будуть порушені її права та свободи, чим не виконала вимоги ст.10 ЦПК України, відповідно до якої кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх заперечень. Судом таких доказів не встановлено при розгляді справи.

На підставі зазначеного суд дійшов висновку про відсутність порушень прав та свобод суміжного землекористувача ОСОБА_2 у разі підписання акта погодження позивачу меж земельної ділянки №14 по вул. Сонячній м. Саки АРК.

У зв’язку з цим суд визнає зазначену відмову відповідачки необґрунтованою тому, що вона порушує право позивача на оформлення права власності на зазначену земельну ділянку.

Але чинним законодавством України, в тому числі ст.16 ЦК України, не передбачено такого способу судового захисту порушених прав громадян як визнання протиправними дії фізичних осіб.

У зв’язку з цим суд вважає за необхідне дати правову оцінку діями відповідачки лише в мотивувальній частині судового рішення у даній справі.

*

Судом встановлено, що у виконання рішення 29 сесії 5 скликання Сакської міськради АРК. від 17.06.08р. №43/2 ТОВ «Ювента» зробило проект землеустрою про надання позивачу безоплатно у приватну власність земельної ділянки №14 по вул. Сонячній м. Саки АРК. площею 600кв.м. для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарсько-побутових будівель.

Але з підстав відсутності погодження із суміжним землекористувачем ОСОБА_2 меж цієї земельної ділянки Сакська міськрада АРК. не прийняла до розгляду і затвердження технічну документацію по землеустрою для складання документів по оформленню права власності позивача на земельну ділянку №14 по вул. Сонячній м. Саки АРК.

Перевіряючи обґрунтованість і правомірність цієї відмови, суд дійшов наступного.

Згідно ст.118 ЗК України – орган місцевої влади приймає рішення про передачу земельних ділянок у власність громадянам на підставі затвердженого та погодженого проекту відведення земельної ділянки.

Відповідно до вимог п.«б» ч.2 ст.198 ЗК України і ч.2 ст.18 Закону України «Про планування і забудову територій» від 20.04.00г. – комплекс робіт, зроблених для визначення і відновлення меж земельних ділянок включає погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками і землекористувачами.

Згідно п.«б» ч.2 ст.27 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.03р. - на замовника документації із землеустрою покладається обов'язок по збору і наданню вихідної документації, необхідної для виконання робіт із землеустрою.

Так статтею 55 цього Закону передбачено, що технічна документація із землеустрою включає в себе акт про погодження меж земельної ділянки із власниками землі та землекористувачами.

Пунктом 5.5 Технічних вказівок щодо визначення меж земельних ділянок фізичних осіб здійснюється за згодою їх власників та інших осіб, майнові інтереси яких пов'язані з цими ділянками.

На підставі зазначеного вище суд дійшов висновку, що у Сакської міськради АРК. були підстави не затверджувати технічну документацію по землеустрою для складання документів по оформленню права власності позивача на земельну ділянку №14 по вул. Сонячній м. Саки АРК.

Але згідно ч.ч.1,3 ст.158 ЗК України – земельні спори вирішуються органами місцевого самоврядування.

Органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства.

Відповідно до пп.«й» ч.1 ст.12 ЗК України і ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97р. – до повноважень сільських рад у галузі земельних відносин належить вирішення земельних спорів.

Також, з аналізу ст.26 цього Закону свідчить про те, що вирішення земельних спорів не є виключною компетенцією сільських ради. Це означає, що сільрада може делегувати дане повноваження своєму виконавчому органу, який згідно пп.5 п.«б» ч.1 ст.33 зазначеного Закону має право вирішення земельних спорів у порядку, встановленому законом.

Так з пояснень позивача, свідка ОСОБА_4 і матеріалів справи судом встановлено, що на засіданні постійно діючої комісії по вирішенню земельних спорів Сакської міськради АРК. було розглянуто звернення позивача щодо відмови ОСОБА_2 підписати акт погодження позивачу меж земельної ділянки, за розглядом якого комісія знайшла порушень прав суміжного користувача ОСОБА_2

Також при розгляді теперішньої справи суд визнав необґрунтованою відмову відповідачки підписати акт погодження позивачу меж земельної ділянки №14 по вул. Сонячній м. Саки АРК.

Враховуючи зазначене та вимоги ст.118 ЗК України, суд дійшов висновку про відсутність законних підстав для відмови позивачеві у затвердженні Сакською міськрадою АРК. технічної документації по землеустрою для складання документів по оформленню права власності позивача на земельну ділянку №14 по вул. Сонячній м. Саки АРК. для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарсько-побутових будівель.

Але згідно п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97р. – виключно на пленарних засіданнях міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Відповідно до вимог ст.ст.46,49 цього Закону і Регламенту Сакської міськради АРК. – існує особливий порядок прийняття рішень на сесіях міськради.

З зазначеного виходить, що суд не наділений правом спонуки міської ради приймати певні рішення.

У зв’язку з цим та згідно п.2 ч.2 ст.162 КАС України, аналогію якої суд вважає за можливе застосувати для вирішення спору у теперішній справі, суд вважає за необхідне зобов’язати Сакську міськраду АРК. розглянути на черговій сесії питання про затвердження технічної документації по землеустрою для складання документів по оформленню права власності позивача на земельну ділянку №14 по вул. Сонячній м. Саки АРК. для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель без погодження із суміжними землекористувачами ОСОБА_2 акту про встановлення в натурі границь земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарсько-побутових будівель.

*

На підставі ст.ст. 12,83,118,158,198 ЗК України, ст. 10,26,31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97р., ст. 27,55 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.03р., та керуючись ст.ст. 10,11,60,209,212-215 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 – задовольнити.

Зобов’язати Сакську міську раду АР Крим розглянути на черговій сесії питання про затвердження технічної документації по землеустрою для складання документів по оформленню права власності ОСОБА_1 на земельну ділянку №14 по вулиці Сонячній міста Саки АР Крим для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарсько-побутових будівель без погодження із суміжним землекористувачем ОСОБА_2 ОСОБА_3 про встановлення і погодження в натурі границь земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарсько-побутових будівель по вулиці Сонячній, 14 на території Сакської міської ради АР Крим.

*

Копії судового рішення направити відповідачам.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим шляхом подачі до Сакського міськрайсуду АР Крим заяви про апеляційне оскарження у 10-денний строк з дня проголошення рішення і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя:Постановления суда:


№ 5/144; № 2-31/4086-2009; № 2-755, 2010; № 15/51; № 7/107-09; № 2/162-09; № 2-842, 2010; № 14/90-09-2227; № 8/2779; № 2-872, 2010; № 2-30/3940-2009; № 2а-120, 2010; № 15/22/09; № 2а-128, 2010; № 62/173-09; № 24/601/07; № 14/267-09; № 14/122; № 33/40-09; № 2/181; № 4/114-34; № 2а-179, 2010; № 23/11пд; № 53/296-09; № 2а-39, 2010;