Адвокат Киев, Юридические услугиАдвокаты Киева - Услуги Адвокатов
Комментарии на Юрпортале


От: Аноним
Дата: 25 мая 2016 [15:18]
Когда будет суд штефанко игоря александровича в раздельное
На сайте: Подробнее
От: Громадянин УКРАЇНИ
Дата: 25 мая 2016 [14:12]
ШАНОВНО Голово Солом'янського районного суду міста Київа ШЕРЕМЕТЬЄВА Людмило Антонівно! Прошу Вас ...
На сайте: Соломенский Районный Суд Подробнее
От: ms.mala
Дата: 25 мая 2016 [13:10]
Підкажіть, будь ласка, номер телефону канцелярії.
На сайте: Голосеевский Районный Суд Подробнее
От: Громадянин УКРАЇНИ
Дата: 25 мая 2016 [12:37]
Шановний Голово Солом'янського районного суду м. Київ ПОБЕРЕЖНИЙ Валерій Іванович, прошу Вас звернути увагу на роботу підлеглих суддів, деякі ...
На сайте: Соломенский Районный Суд Подробнее
От: omvi
Дата: 25 мая 2016 [11:08]
Добрый день,подскажите дату рассмотрения дела,истец Оленичева М.В.(судья Кошель, зал №6). Спасибо
На сайте: Белоцерковский горрайонный суд Подробнее
От: Андрій
Дата: 25 мая 2016 [10:40]
Юридична компанія "Legal Planet" надасть Вам першу консультацію БЕЗКОШТОВНО! Вирішіть Ваше питання належним чином +***49
На сайте: Подробнее
От: natusik
Дата: 25 мая 2016 [08:51]
Подскажите пожалуйста дату рассмотрения заявления про установление факта смерти от Корако В.С.
На сайте: Подольский Районный Суд Подробнее
От: natusik
Дата: 25 мая 2016 [08:32]
Как узнать номер дела
На сайте: Подольский Районный Суд Подробнее
От: joneschrisloan
Дата: 25 мая 2016 [08:02]
Привіт Я містер Джонс Кріс, приватний кредит кредитор, який дає час життя можливість кредити. вам потрібен кредит терміново погасити свої ...
На сайте: Печерский Районный Суд Подробнее
От: org_info
Дата: 24 мая 2016 [20:53]
Добрый день ,Администрация Государственной пограничной службы Украины , адрес :ул.Владимирская 26, Киев .Ваша подсудность ? или в другом районе .
На сайте: Шевченковский Районный Суд Подробнее
Загрузить предыдущие сообщения...

База судебных решенийАпеляційний суд Кіровоградської області

Справа № 22-347 2010р. Головуючий у 1-й інстанції – Конякін С.М.

Категорія – 51 Доповідач – Авраменко Т.М.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі :

головуючої судді : Авраменко Т.М.

суддів: Пономаренко В.Г., Суровицької Л.В.

при секретарі: Чернезі М.М.

за участю сторін

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою Голованівської центральної районної лікарні на рішення Голованівського районного суду Кіровоградської області від 1 грудня 2009 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Голованівської центральної районної лікарні про стягнення заробітної плати та відшкодування моральної шкоди.

Заслухавши доповідача, пояснення осіб, які прибули в судове засідання, дослідивши матеріали справи, колегія суддів, -

В С Т А Н О В И Л А :

У вересні 2009 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Голованівської центральної районної лікарні про стягнення заробітної плати та відшкодування моральної шкоди.

Зазначав, що з 4 березня 1997 року працює у відповідача водієм. Відповідно до посвідчення, виданого 28 квітня 1976 року має право керування транспортними засобами категорії А,В,С. Посвідченням від 25 квітня 1981 року йому присвоєно категорію водія другого класу, посвідченням від 19 березня 1983 року присвоєно кваліфікацію водія першого класу.

До травня 2008 року відповідач здійснював йому доплату до заробітної плати за кваліфікацію водія 1 класу.

Наказом №43-к від 12 травня 2008 року відповідач самоуправно понизив йому кваліфікацію водія з першого класу до третього класу та припинив доплату.

Просив стягнути з відповідача на його користь недоплачену заробітну плату в сумі 2424 грн.25 коп. та на відшкодування моральної шкоди, заподіяної порушенням його трудових прав 1700 грн. В ході розгляду справи позовні вимоги доповнив та збільшив розмір доплати до заробітної плати 2943 грн.25 коп.

Рішенням Голованівського районного суду Кіровоградської області від 1 грудня 2009 рок у позов задоволено. Суд дійшов висновку про незаконність наказу відповідача щодо пониження кваліфікації водія з першого класу до третього класу та скасував наказ №43-к від 12 травня 2008 року , стягнув з відповідача на користь позивача доплату до заробітної плати в сумі 2943 грн.25 коп., на відшкодування моральної шкоди 1700 грн. та судові витрати у справі.

2

В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати рішення районного суду, ухвалене з порушенням норм матеріального і процесуального права, та направити справу на новий розгляд в суд першої інстанції. Зокрема, зазначає, що суд неправильно оцінив докази у справі, не врахував, що позивач має право керувати транспортними засобами категорії А,В,С, що свідчить про кваліфікацію водія 111 класу. Позивачем не надано доказів про заподіяння йому моральної шкоди в розмірі 1700 грн.

В засіданні апеляційного суду представник відповідача підтримав доводи апеляційної скарги, а позивач просив рішення суду залишити без змін, оскільки воно відповідає матеріалам справи та вимогам закону.

Колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити частково з наступних підстав.

Матеріалами справи підтверджується, що позивач 28 квітня 1976 року отримав посвідчення водія категорії А,В,С. З свідоцтва, виданого 25 квітня 1981 року, вбачається, що він закінчив навчання по програмі підвищення кваліфікації водіїв автомобілів на другий клас, а з свідоцтва від 12 березня 1983 року – закінчив навчання по програмі підвищення кваліфікації водіїв автомобілів на перший клас. Свідоцтво документом на право управління автомобілем не є (а.с.11).

Діючий раніше порядок встановлення класності водіям автомобілів визначався Кваліфікаційним довідником професій робітників, затвердженим постановою Держкомпраці СРСР і ВЦРПС від 20 лютого 1984 року №58/3-102. Відповідно до розділу „Автотранспорт і міський електротранспорт” зазначеного Кваліфікаційного довідника, кваліфікація третього, другого, першого класів може бути присвоєна водіям автомобілів, які пройшли підготовку або перепідготовку в навчальних закладах за єдиними програмами, затвердженими в установленому порядку та отримали посвідчення водія з позначкою, що дає право керувати транспортними засобами певних категорій (В,С,Д,Е). Встановлення класності водіям та доплати за класність відноситься до компетенції підприємства, установи, організації, де працює водій.

Такий же порядок присвоєння класності водіям передбачено випуском №69 „Автомобільний транспорт” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників , затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 14 лютого 2006 року №136 (а.с.13,21).

Позивач прийнятий на посаду водія Голованівської центральної районної лікарні 04 березня 1997 року (а.с14-15). На підставі свідоцтва від 12 березня 1983 року йому виплачувалась надбавка за кваліфікацію водія першого класу (а.с.11,35).

Відповідно до пунктів 23-29 Положення про порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства освіти України №22 від 25 січня 1994 року №22, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 березня 1994 року за №39/248, після закінчення навчання проводяться заліки й екзамени в навчально-виховному закладі, після чого видається свідоцтво про закінчення навчання, а потім проводяться екзамени в реєстраційно-екзаменаційному підрозділі Державтоінспекції МВС України. Свідоцтво про закінчення навчання за програмами підготовки, перепідготовки і підвищення

3

кваліфікації водіїв транспортних засобів не дає права на керування відповідними категоріями транспортних засобів.

Згідно з пунктами 17,26 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів 08 травня 1993 року №340, ( в редакції на час прийняття позивача на роботу) посвідчення на право керування транспортних засобів видається особі, яка пройшла медичний огляд, а також підготовку або перепідготовку відповідно до навчальних планів і програм та склала відповідні екзамени в реєстраційно-екзаменаційному підрозділі Державтоінспекції . Документом, що засвідчує проходження підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв, є свідоцтво. При одержанні дозволу на право керування транспортними засобами іншої категорії посвідчення водія обмінюється на нове, до якого переносяться відмітки, що були в попередньому посвідченні.

ОСОБА_1 в засіданні апеляційного суду підтвердив, що після проходження навчання по підвищенню кваліфікації посвідчення водія він не отримував.

Наведене свідчить, що на час прийому на роботу водієм позивач не надав належних документів, а саме: посвідчення водія з дозволом на керування транспортними засобами категорій В,С,Д,Е для присвоєння йому кваліфікації водія першого класу. Такий документ відсутній і на час розгляду справи апеляційним судом.

Встановлення в 1997 році позивачу кваліфікації водія першого класу на підставі свідоцтва про підвищення кваліфікації було помилковим та суперечило чинному, як на той час, так і на час розгляду справи судом, законодавству (а.с.35). Виправлення цієї помилки наказом №43-К від 12 травня 2008 року (а.с.12) про проведення оплати позивачу, який має дозвіл на керування транспортними засобами категорій А,В,С, як водію 111 класу, тобто відповідно до його кваліфікації, не свідчить про порушення його прав.

Задовольняючи позов, суд не застосував вищезазначені норми матеріального права та виходив з того, що звуження змісту та обсягу існуючих прав, а також зміна діючих умов оплати праці в бік погіршення не допускається. Однак такий висновок суду є невірним і не відповідає обставинам справи, оскільки відповідач не встановлював нових або змінював діючі умови оплати праці, а привів оплату праці позивача у відповідності до його кваліфікації.

За таких обставин, відповідно до п.3 і п.4 ч.1 ст.309 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в позові.

На підставі викладеного, керуючись п.2 ч.1 ст.307, п.3 і п.4 ч.1 ст.309,ст.313, ч.2 ст.314,ст.316 ЦПК України, колегія суддів, -

В И Р І Ш И Л А:

Апеляційну скаргу Голованівської центральної районної лікарні задовольнити частково.

Скасувати рішення Голованівського районного суду Кіровоградської області від 1 грудня 2009 року.

4

Відмовити в позові ОСОБА_1 до Голованівської центральної районної лікарні про стягнення заробітної плати та відшкодування моральної шкоди

Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржено до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.

Головуюча суддя:

судді:Постановления суда:


№ 22-349-2010; № 22-379/ 2010; № 22-381/2010; № 22-383 2010; № 22-386/2010; № 22-402-2010; № 22-419 2010; № 22-420 2010; № 22-421; № 22-422/2010; № 22-423 2010; № 22-431 2010; № 22-432 2010; № 22-434/2010; № 22-443/2010; № 22-460/ 2010; № 22-463/2010; № 22-481-2010; № 22-482/2010; № 22-486 2010; № 22-503 2010; № 22-50/ 2010; № 22-519 2010; № 22-521-2010; № 22-522/2010;