Адвокат Киев, Юридические услугиЧерный список Адвокатов и Юристов
Комментарии на Юрпортале


От: harryjohnson021
Дата: 23 ноября 2014 [06:44]
Здравствуйте, я являюсь г-н harryjohnson, частный кредита кредитор, который дает жизни возможность время кредиты. Вам нужно срочно кредит, чтобы очистить ваши ...
На сайте: Дарницкий Районный Суд Подробнее
От: Kalinichenko_od
Дата: 22 ноября 2014 [22:57]
Мені відмовило Держземагентство у наданні дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки для створення ОСГ, мотивуючись тим, що у них ...
На сайте: Административные дела Подробнее
От: людмила
Дата: 21 ноября 2014 [19:18]
в якому документі передбачено виділяти частку землі для вільного доступу до земельного паю
На сайте: Подробнее
От: Аноним
Дата: 21 ноября 2014 [16:31]
k100/25106/13
На сайте: Верховный Суд Украины Подробнее
От: Tir.Rex
Дата: 21 ноября 2014 [12:20]
Хочу подать на "встановлення родинних відносин", так как у моей умершей матери и у меня фамилии отличаются на одну ...
На сайте: Голосеевский Районный Суд Подробнее
От: Tir.Rex
Дата: 21 ноября 2014 [11:51]
Хочу подати позов на "Встановлення родинних відносин", тому що прізвище моеї померлої матері та моє прізвище відрізняються на одну ...
На сайте: Оболонский Районный Суд Подробнее
От: btgmail
Дата: 21 ноября 2014 [09:49]
Здравствуйте!Я из Донецка.Работала в коммунальном предприятии "Донецкгорводоканал".*** месяца была в бесплатном отпуске в связи с АТО без проблем.А ...
На сайте: Соломенский Районный Суд Подробнее
От: rsa15
Дата: 20 ноября 2014 [21:01]
Добрий день. Садівничим товариством ( СТ ) поставлено шлагбаум на землі загального користування, яка не приватизована СТ. Голова СТ, змінює ...
На сайте: Макаровский районный суд Подробнее
От: Аноним
Дата: 20 ноября 2014 [20:21]
Добрый вечер!Как мне подать на развод если супруг мне не отдает свидетельство о браке?
На сайте: Подробнее
От: belik.lyubov2015
Дата: 20 ноября 2014 [18:12]
Как узнать срочно надо прошел суд и когда будет решение на Білик Любов Михайлівну документи отправлены 22,10,2014
На сайте: Апелляционный Суд Киева Подробнее
Загрузить предыдущие сообщения...

База судебных решений




ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Львів

04 червня 2010 р. р. № 2а-466/10/1370



ДПІ у Франківському районі м. Львова

до

ЛКП "Листопадове"

про

про застосування арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках ,

з участю представників:

від позивача: Юрченко Ю.А. (довіреність № 40/10 від 24.07.2009 року)

від відповідача: не прибув

ВСТАНОВИВ:

15 січня 2010 року Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Львівського комунального підприємства «Листопадове»про застосування арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках.

Позовні вимоги мотивовані тим, що згідно наказу № 741 від 23.12.2009 року про проведення позапланової виїзної перевірки ЛКП «Листопадове»з питань повноти нарахування та перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб, який вручено головному бухгалтеру підприємства під розписку разом із направленням на перевірку № 17-2/930 від 24.12.2009 року на проведення позапланової перевірки, відповідачем не допущено працівників ДПІ до перевірки та відмовлено у наданні документів, необхідних для проведення перевірки.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві, просить позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання повноважного представника не направив, вимоги ухвали суду не виконав, причини неявки не повідомив, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином.

Суд, враховуючи неявку відповідача без поважних причин, належним чином повідомленого про дату, час та місце проведення судового засідання, вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.

Розглянувши документи і матеріали, подані учасниками процесу, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, оцінивши в сукупності докази, які мають значення для справи, Суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам, вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Львівське комунальне підприємство «Листопадове»зареєстроване Департаментом економічної політики та ресурсів Львівської міської ради 15 квітня 2002 року, ідентифікаційний код 20806780.

Згідно направлення № 17-2/930 від 24.12.2009 р. на підставі ч. 6 п. 3 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 р. № 509-ІІХ (із змінами та доповненнями) Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова проводить з 24 грудня 2009 р. по 30.12.2009 р. позапланову документальну перевірку Львівського комунального підприємства «Листопадове». Мета перевірки: повнота нарахування та перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб.

Державною податковою інспекцією у Франківському районі м. Львова 24 грудня 2009 р. вручено головному бухгалтеру ЛКП «Листопадове»ОСОБА_3 під розписку наказ ДПІ у Франківському районі м. Львова № 741 від 23.12.2009 року та направлення № 17-2/930 від 24.12.2009 р. на проведення позапланової перевірки, проте, нею було відмовлено у наданні документів, необхідних для проведення перевірки, про що був складений акт № 11 від 28.12.2009 р. про відмову від допуску до перевірки.

У відповідності до п. 5.4 наказу ДПА України «Про затвердження Порядку застосування адміністративного арешту активів платників податків»від 25.09.2001 р. № 368, працівником податкової міліції за участю працівників податкової інспекції та в присутності понятих 30.12.2009 року складено акт № б/н від 30.12.2009 року про відмову від допуску до перевірки.

У зв’язку з відмовою від допуску до проведення перевірки та надходження на адресу ДПІ у Франківському районі м. Львова подання Головного відділу податкової міліції Державної податкової інспекції у м. Львові № 31/26-90 від 12.01.2010 року про застосування адміністративного арешту активів платника податків, Державною податковою інспекцією у Франківському районі м. Львова у відповідності до п. 9.2 наказу ДПА України «Про затвердження Порядку застосування адміністративного арешту активів платників податків»від 25.09.2001 р. № 368 прийнято рішення № 170/10/24-041 від 13.01.2010 р. про наявність обставин, які є підставою для застосування арешту у вигляді зупинення операцій на рахунках Львівського комунального підприємства «Листопадове».

Як вбачається з матеріалів справи відповідач листом від 29.09.2009 року № 554 звертався до ДПІ у Франківського району з проханням відтермінувати проведення позапланової перевірки з тих підстав, що у нього відбуваються перевірки контрольно-ревізійним відділом у м. Львові та Управлінням пенсійного фонду, що не дасть можливості надати усіх необхідних документів. 26 жовтня 2009 року відповідачем надіслано до ДПІ у Франківському районі м. Львова заяву, в якій він повідомляє про те, що до 20.12.2009 року ним буде представлено документи для проведення позапланової перевірки. Доказів надання документів суду не представлено.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов’язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов’язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.

Згідно п. 1 ч. 1. ст.11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку:

1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби;

2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.

При цьому, пунктом 9.1.2. ст.. 9 Закону № 2181 встановлено, що арешт активів може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин:

а) платник податків порушує правила відчуження активів, визначені пунктом 8.6 статті 8 цього Закону;

б) фізична особа, яка має податковий борг, виїжджає за кордон;

в) платника податків, який отримав податкове повідомлення або має податковий борг, визнано неплатоспроможним за зобов'язаннями, іншими ніж податкові, крім випадків, коли стосовно такого платника податків запроваджено мораторій на задоволення вимог кредиторів у зв'язку з порушенням щодо нього провадження у справі про банкрутство;

г) платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб податкового органу до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів або пов'язані з отриманням інших об'єктів оподаткування, електронних контрольно-касових апаратів, комп'ютерних систем, що застосовуються для розрахунків за готівку або з використанням карток платіжних систем, вагокасових комплексів, систем та засобів штрихового кодування;

д) відсутні свідоцтва про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, спеціальні дозволи (ліцензії) на її здійснення, торгові патенти, сертифікати відповідності електронних контрольно-касових апаратів, комп'ютерних систем;

е) відсутня реєстрація особи як платника податків в органі державної податкової служби, якщо така реєстрація є обов'язковою відповідно до закону, або коли платник податків, що отримав податкове повідомлення або має податковий борг, здійснює дії з переведення активів за межі України, їх приховування або передачі іншим особам.

Головному бухгалтеру ЛКП «Листопадове»ОСОБА_3 податковою інспекцією 24.12.2009 р. вручено наказ № 741 від 23.12.2009 р. та направлення 17-2/930 від 24.12.2009 р. на проведення позапланової перевірки під розписку. З пояснення головного бухгалтера ОСОБА_3 від 28.12.2009 р., долученого до матеріалів справи (а.с. 10) вбачається, що нею не надано документів для перевірки у зв’язку з тим, що директор підприємства перебуває на лікарняному.

Згідно п. 5.4 наказу ДПА України «Про затвердження Порядку застосування адміністративного арешту активів платника податків»від 25.09.2001 р. № 368, факт відмови платника податку від проведення документальної перевірки слід зафіксувати актом відмови, який складається оперативним працівником податкової інспекції, який повинен проводити перевірку та понятими особами.

Такий акт за участю понятих осіб та працівників податкової міліції складений 10.02.2010 р.

Згідно з п.п. 9.3.9 ст. 9 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» арешт активів коштів на рахунку платника податків здійснюється за заявою податкового органу виключно на підставі рішення суду в порядку, передбаченому законодавством.

Відповідно до положень частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, в якій зазначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а також частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З огляду на вищенаведене, та те, що відповідачем не допущено працівників ДПІ до проведення планової перевірки та не надано необхідних документів, що є підставою для застосування адміністративного арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках, Суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 17-19, 86, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

П О С Т А Н О В И В :

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Застосувати арешт активів у вигляді зупинення операцій на рахунках Львівського комунального підприємства «Листопадове»: № № 35432001004598, 35431002004598 в ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014; №№ 26007301000370, 26006302000370, 26005303000370, 26041301000370, 25428301000370 в ЗРФАКБ «ТРАНС БАНК»м. Львів, МФО 385435; №№ 26060600088971, 26009600088976, 26004666088971, 26002600088973, 26001600088974, 26000600088975 в Львівська ОБЛ.Ф.АКБ «УСБ»м. Львів, МФО 325019; № 26001300004054 в Львівській філії АКБ «Форум»м. Львів, МФО 385509; № 2600985 в Львівській філії ПАТ «Мегабанк»у м. Львові, МФО 385413; № 260673012285, 260093032285, 260013012285, 260003022285 в Ф. Львівське міське відділення ВАТ ощадбанк м. Львів, МФО 385048 на термін 3168 годин (132 дні).

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 09 червня 2010 року


Суддя Качур Р.П.



Постановления суда:


№ 11а-822 2009 г; № 3-4207/2010; № 11а-1237/2009; № 2а-3900/10/1370; № 3-4219/2010; № 11а-1047-2009 г; № 3-4232/2010; № 2а-2864/10/1370; № 3-4260/2010; № 11a-1019/09 г; № 2а-3127/10/1370; № 3-4262/2010; № 33-348; № 3-4264/2010; № 2а-5211/10/1370; № 3-4265/2010; № 2а-5211/10/1370; № 10-265; № 3-4267/2010; № 10-428/2009 г; № 2н-7/10/1370; № 3-4268/2010; № 10-413/2009; № 2а-2742/10/1370; № 3-4269/2010;